جواهر پلو

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 20 دقیقه
پخت 210 دقیقه
جواهر پلو

موارد لازم

راهنما
برنج (خیسانده شده) 3 پ
روغن مایع (مخصوص سرخ کردن) ب.م.ل
پیاز (خلالی خردشده) 1 عدد
زردچوبه (پودرشده) 1 ق.چ
ماهیچه یا گردن گوسفند (برش داده‌شده) 500 گ
نمک و دانه فلفل سياه (كوبيده‌شده) ب.م.ل
چوب دارچین 1 تکه
برگ بو 1 عدد
زعفران (ساییده و حل شده در آب) 5 ق.س
کشمش (تفت داده‌شده) 60 گ
خلال پوست پرتقال یا نارنج (تلخی گرفته) 60 گ
خلال بادام (تفت داده‌شده) 50 گ
خلال پسته (تفت داده‌شده) 50 گ
قیسی (مکعبی خرد و تفت داده‌شده) 70 گ
کره 50 گ
دانه انار ب.م.ل

روش تهیه

1

آب ِروي برنج خيس‌شده را خالي کنيد و آن را داخل ‏قابلمه‏ اي حاوي آبِ جوش بريزيد و 10 تا 14 دقيقه، روي حرارت زياد قرار دهيد تا آماده شود سپس آبکش کنيد.

2

در قابلمه‌اي با روغن داغ، روي حرارت ملايم، پياز را تفت دهيد تا طلايي‌رنگ شود سپس زردچوبه را به قابلمه اضافه کنيد و تفت دهيد. تکه‌هاي ماهيچه را با مقداري فلفل سياه مزه‌دار و به قابلمه حاوي پياز اضافه کرده و تفت دهيد.

3

مقداري آب را به‌همراه چوب دارچين و برگ بو به قابلمه اضافه کنيد، صبر کنيد ماهيچه 3 ساعت بپزد و آبِ آن تا اندازه زيادي تبخير شود. در اواخر پخت گوشت، نيمي از زعفران و مقداري نمک به آن اضافه کنيد. پس از اين مدت، ماهيچه را از قابلمه خارج و گوشت آن را ريش‌ريش کنيد.

4

در قابلمه‌اي با روغن داغ، مقداري برنج بريزيد سپس روي آن مقداري گوشت، کشمش، نيمي از خلال پرتقال، خلال بادام، خلال پسته و قيسي پخش کنيد. باقي‌مانده مواد را به‌همين ترتيب لابه‌لاي برنج بريزيد و در آخر، روي آن را با برنج سفيد بپوشانيد. در قابلمه را بگذاريد و روي حرارت زياد قرار دهيد تا بخار برنج بلند شود.

5

کره را با 3 قاشق سوپ ‏خوري روغن مايع، روي حرارت ملايم داغ کنيد. زماني‏که بخار برنج بلند شد، آن را روي برنج بريزيد. باقي‌مانده زعفران را نيز در گوشه‌اي از برنج بريزيد و درِ قابلمه را بگذاريد و حرارت را ملايم کنيد تا برنج 30 دقيقه دم بکشد.

6

پس از اين مدت، قابلمه را از روي حرارت برداريد، جواهر پلو را در قالب تک‌نفره بريزيد و با دست فشار دهيد تا فضاي خالي بين آن‌ها گرفته شود سپس قالب را در ظرف مورد نظر برگردانيد و روي آن را با دانه‌هاي انار و بقيه خلال پرتقال تزيين و سرو کنيد.

امتیاز و دیدگاه کاربران

امتیاز دهید
پروفایل_257

واقعا اسمش برازنده است، من درست کردم، عین جواهر وسط میز شام چشم همه رو به خودش جذب کرده بود. ممنون ازتون خانم مینایی

دوره‌های مرتبط