موس انبه

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 0 نفر
آماده سازی 15 دقیقه
پخت 0 دقیقه
طرز تهیه موس انبه خوشمزه

مواد لازم

راهنما
ورق ژلاتين 8 عدد
سفیده تخم‌مرغ 100 گ
شکر سفید (دانه‌ریز) 130 گ
پوره انبه 400 گ
خامه 260 گ
انبه تازه ب.م.ل

انبه تازه جهت سرو در کنار موس به کار می‌رود

روش تهیه

1

ورق‌های ژلاتین را به‌مدت 5 تا 6 دقیقه در ظرفی حاوی آب سرد خیس کنید (آب سرد باید درحدی باشد که روی ورق‌ها را کاملا بپوشاند) تا شروع به باز شدن کنند و چروک روی آن‌ها صاف شود (دقت کنید ورق‌ها، بیش از حد در آب نمانند)، سپس آن‌ها را از آب خارج کرده و بین انگشتانتان فشار دهید تا آب اضافی آن‌ها گرفته شود. پس از آن، ژلاتین را به شیر گرم بیافزایید و مخلوط کنید.

2

سفیده‌های تخم‌مرغ را با همزن برقی هم بزنید تا کف کند سپس نیمی از شکر را بیافزایید و هم بزنید تا جای پره‌های همزن روی آن باقی بماند (با این کار، مرنگ سبک‌تر و لطیف‌تر شده و با موس هماهنگی بیشتری دارد).

3

پوره انبه را در تابه‌ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود سپس خامه و بقیه شکر را به آن بیافزایید و با قاشق چوبی هم بزنید تا شکر حل شود؛ تابه را از روی حرارت بردارید سپس ژلاتین نرم‌شده را به مخلوط انبه بیافزایید و هم بزنید تا ژلاتین کاملا حل شود.

4

مخلوط سفیده تخم‌مرغ را با لیسک طی چند مرحله به آرامی به مواد اضافه کنید و به صورت دورانی هم بزنید تا مایه یکدستی به دست آید.

5

مایه آماده‌شده را در قالب‌های موردنظر بریزید. قالب‌ها را به‌مدت 4 تا 6 ساعت در یخچال قرار دهید تا موس خودش را بگیرد. پس از این مدت، موس را از یخچال خارج و در ظرف سرو برگردانید و با انبه تازه سرو کنید.

نکات آشپزی به روایت سانازسانیا

امتیاز و دیدگاه کاربران

ثبت امتیاز

ثبت دیدگاه

پرسش و پاسخ

سلام میتوان به جای انبه موز استفاده کرد؟

پاسخ دهید
پاسخ:

سلام دوست عزیز بله در این صورت دیگه موس انبه نیست :)

دوره‌های مرتبط

پرطرفدارترین دستورات غذایی