کباب بختیاری

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 15 دقیقه
پخت 10 دقیقه
کباب بختیاری

موارد لازم

راهنما
فیله گوساله 280 گ
سینه مرغ (بدون‌استخوان) 320 گ
رزماری 4 شاخه
برگ بو 3 عدد
میخک 1 عدد
جوزهندی (پودرشده) 1/4 ق.چ
سیر (کوبیده‌شده) 1 حبه
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) ب.م.ل
روغن زیتون 100 م.ل
سرکه قرمز 1 ق.چ
زعفران (ساییده و حل شده در آب) 2 ق.چ
گل‌کلم (گل‌گل‌‌شده) 200 گ
کلم بروکلی (گل‌گل‌شده) 200 گ
بی‌بی کورن (دونیم‌شده) 5 عدد
آب‌لیموترش تازه 2 ق.س
فلفل دلمه‌ای سبز 2 عدد
پیاز (۴×۲ سانتی‌متری برش‌خورده) 1 عدد
کره (ذوب‌شده) ب.م.ل

روش تهیه

1

فيله گوساله و سينه مرغ را به ابعاد 4×2 سانتي‌متري برش دهيد، سپس فيله گوساله را در ظرفي ريخته و به آن رزماري، برگ‌‌بو، ميخک، جوزهندي، سير، فلفل سياه، نيمي از روغن زيتون، سرکه قرمز و زعفران را بيافزاييد و 7 ساعت در يخچال قرار دهید.

2

مرغ، گل‌کلم، کلم بروکلي و بي‌بي‌ کورن را در ظرفي ديگر حاوي بقيه روغن زيتون، آب‌ليموترش تازه، کمي نمک و فلفل بريزيد، کاملاً مخلوط کنيد و 2 ساعت در يخچال قرار دهيد تا کاملاً مزه‌دار شوند.

3

داخل هر سيخ، به‌ترتيب يک تکه گوشت، فلفل دلمه‌اي، پياز و مرغ قرار دهيد تا سيخ‌ها پر شوند. قبل از پخت، کمي نمک به گوشت اضافه کنيد. سبزيجات را نيز جداگانه به سيخ بکشيد.

4

کباب‌پز را آماده کنيد (حرارت زياد و در تمام قسمت‌ها يکنواخت باشد). سيخ‌ها را به‌صورت رديفي روي آن قرار دهيد و به‌طور مرتب بگردانيد (کباب از هر طرف روي حرارت قرار گيرد) زماني‌که گوشت، مرغ و سبزيجات خود را گرفتند، حرارت را کمي ملايم کنيد تا کباب کاملاً مغزپخت شود. در حينِ پخت، گوشت را دو بار از روي حرارت برداريد و به‌وسيله قلم‌موي مخصوص آشپزي، به کره آغشته کنيد و مجدداً روي حرارت قرار دهيد. زماني که کباب آماده شد، آن را در ظرف مورد نظر با نان يا چلو سرو کنيد.

نکات آشپزی به روایت سانازسانیا

  • برای بی استخوان کردن سینه مرغ، با يک دست، سينه مرغ را گرفته و با دست ديگر، پوستِ آن را بکشيد تا جدا شود. استخوان نواري‌شکلي در کنار سينه قرار دارد که مي‌توانيد از آن به‌عنوان دستگيره استفاده کنيد. سينه را برگردانده و با نوکِ چاقو، گوشت را از غضروف و استخوان جدا کنيد؛ فقط دقت کنيد استخوان کوچکِ پشت گوشت سينه را نبُريد، سپس چاقو را زير گوشت قرار داده و آن را کاملاً از استخوان جدا کنيد.

امتیاز و دیدگاه کاربران

امتیاز دهید
دوره‌های مرتبط