سبزیجات

سبزیجات

آماده‌سازی:
برای استفاده از سبزیجات در آشپزی، آن‌ها را پس از پاک و تمیز‌کردن، بسته‌به دستور غذایی و مقدار موردنیاز، به‌صورت کامل، خرد، کوبیده یا پوره‌شده به غذا اضافه کنید. 


پاک‌سازی:
ابتدا برگ‌های خراب، بافت گندیده و گل‌ولای را از سبزیجات جدا کنید، سپس آن‌ها را در چهار مرحله پاک‌سازی کنید:
1. شستشوی کامل گل‌ولای
سبزیجات را داخل ظرفی حاوی آبِ سرد خیس کنید. پس از مدتی، آن‌ها را با آبِ تمیز شستشو دهید تا مواد و گل‌ولای آن کاملاً برطرف شود. 
2. انگل‌زدایی
در ظرفی مقداری آبِ شُربِ سالم ریخته و به‌ازای هر لیتر آب، سه تا پنج قطره مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. آب را با دست، هم بزنید تا کف کند، سپس سبزی شسته‌شده رابه آن افزوده و بگذارید به‌مدت پنج دقیقه بماند. پس از این مدت، سبزی را از روی کفاب جمع‌آوری و در آبکش بریزید. آن را مجدداً شستشو دهید تا آلودگی و مایع ظرفشویی کاملاً از سبزی پاک شود. 
3. میکروب‌زدایی
یک گرم پودر پرکلرین 70% (معادل نصف قاشق چای‌خوری) و یک قطره محلول ضدعفونی سبزیجات را در یک ظرف پنج‌لیتری آب کاملاً حل کنید و سبزی انگل‌زدایی‌شده را به‌مدت پنج دقیقه در آن قرار دهید تا میکروب‌های موجود در سبزی از بین بروند. 
4. شستشو و آبکشی نهایی
الف) شستشوی نهایی با آب سالم و فشار زیاد، برای جدا‌کردن کلر باقی‌مانده از سبزی است (لازم به توضیح است، نمک طعام و ید‌دار به‌هیچ‌وجه در ضدعفونی سبزیجات موثر نیست. همچنین شستن و ضدعفونی‌کردن هم‌زمان سبزیجات با کاهو روشی اشتباه است). 
ب) پس از شستشودادن، سبزی‌ها را در آبکش بریزید و اجازه دهید تا آب کاملاً از آن‌ها خارج شود.


خردکردن
سبزیجات را با توجه به ‌اندازه موردنیازتان خرد کنید. سبزیجات معطرِ خیلی‌ریزشده به‌راحتی با مواد دیگر ترکیب شده و به‌سرعت طعم خود را به غذا می‌بخشند؛ همچنین باعث می‌شوند روغن‌های ضروری (روغن‌های به‌دست‌آمده از گیاهان) سریعاً با غذا ترکیب شوند، اما برخی سبزیجات، طعم خود را در فرآیند پخت از دست می‌دهند، بنابراین باید در اواخر پخت به غذا اضافه شوند. برای خردکردن سبزیجات به بخش روش های برش مراجعه کنید. 


کوبیدن
سبزیجات را می‌توانید با هاون به‌راحتی بکوبید. اما برخی سبزیجات مانند سیر را می‌توانید با مقداری نمک در هاون ریخته و به‌آسانی بکوبید، همچنین می‌توانید لبه پهن چاقو را روی سیر یا فلفل سیاه قرار داده و با فشار دست، آن‌ها را بکوبید. 
 

نظرات

مطالب مرتبط

استاک گوشت

استاک گوشت برای انواع سوپ، خوراک، خورش و آش می‌تواند پایه مناسبی باشد و در اصل جایگزینی مناسب برای آب است.

بلانچ

آموزش تکنیک بلانچ کردن

برش مرغ 4 تکه

آموزش مرحله به مرحله برش مرغ به 4 تکه

برش مرغ 8 تکه

آموزش مرحله به مرحله برش مرغ به 8 تکه

پربازدید‌ترین‌ها