زعفران

زعفران

زعفران ، گران‌ترین ادویه در سراسر دنیا ، ادویه بومی ایران، مدیترانه و غرب آسیاست.

بوی زعفران خاص، قوی، مُشکین، تند و دلپذیر و مزه آن گرم و کمی تند است. بهترین نوع زعفران، «دخترپیچ» نام دارد و صددرصد طبیعی و سرریشه آن دست‌نخورده‌ و مانند رشته‌نخ قرمزی است که نیمه پایین آن سفید و نیمه بالای آن قرمزرنگ است. هرچه سفیدی انتهای دم زعفران کمتر باشد، زعفران خوش‌رنگ‌تر و مرغوب‌تر است و هرچه قهوه‌ای‌رنگ‌تر باشد، نشانه عدم کیفیت آن است. ازآنجاکه بوی زعفران بسیار خاص است، بنابراین حتماً آن را پیش از خرید، بو کنید. 


پودر‌کردن: بهتر است زعفران را هنگام مصرف پودر کنید. برای پودر‌کردن، حدود یک تا پنج  گرم زعفران را با یک یا دو حبه قند یا اندکی نمک دانه‌درشت مخلوط کرده و آن را در آسیاب های کوچک یا‌ هاون که معمولاً از نوع سنگ مرمر است، نرم و پودر کنید. 


مناسب‌ترین روش‌ها برای آماده‌سازی زعفران، به‌صورت زیر است:
1. یک قاشق چای‌خوری زعفران را در یک استکان ریخته و سه تا چهار قاشق چای‌خوری آبِ جوش به آن اضافه کنید، سپس درِِ استکان را با نعلبکی بپوشانید و آن را روی بخارِ آب قرار دهید تا دم بکشد. 
2. زعفران پودرشده را در یک استکان ریخته و چند تکه یخ روی زعفران قرار دهید. درِِ استکان را بگذارید و اجازه دهید تا یخ به‌تدریج ذوب شود. پس از هفت تا هشت ساعت، رنگ زعفران کاملاً در آب نمایان می‌شود. 


موارد مصرف: در پلو، ته‌چین، خورش‌های ایرانی، سوپ، خوراک‌های مدیترانه‌ای، پایلا (برنج اسپانیایی)، شیرینی و بستنی بسیار استفاده می‌شود. 
هماهنگی طعم: در کنار مرغ، تخم‌مرغ، ماست، برنج، هویج، تره‌فرنگی، قارچ، اسفناج، کدو، گوشت و گل محمدی انتخاب مناسبی است. 

 

نظرات

مطالب مرتبط

استاک گوشت

استاک گوشت برای انواع سوپ، خوراک، خورش و آش می‌تواند پایه مناسبی باشد و در اصل جایگزینی مناسب برای آب است.

بلانچ

آموزش تکنیک بلانچ کردن

برش مرغ 4 تکه

آموزش مرحله به مرحله برش مرغ به 4 تکه

برش مرغ 8 تکه

آموزش مرحله به مرحله برش مرغ به 8 تکه

پربازدید‌ترین‌ها