کوکوی شیرین

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 15 دقیقه
پخت 45 دقیقه
کوکوی شیرین

موارد لازم

راهنما
شکر 1 پ
زعفران (ساییده و حل شده در آب) 3 ق.س
دانه هل 5 عدد
گلاب 1/4 پ
تخم‌مرغ 6 عدد
ماست (چکیده) 1/4 پ
سیب‌زمینی (آب‌پز و رنده‌شده) 4 عدد
نان باگت (خشك و آسیاب‌شده) 1/4 پ
نمک و دانه فلفل سیاه (کوبیده‌شده) ب.م.ل
روغن مایع (مخصوص سرخ‌کردن) ب.م.ل
خلال پرتقال (تلخي‌گرفته‌ و شیرین‌شده) ب.م.ل
دانه کنجد سفید ب.م.ل

روش تهیه

1

شکر را ‌همراه 125 میلی‌لیتر آب، يك قاشق سوپ خوري زعفران و هل در قابلمه‌اي كوچك بريزيد و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شربت قوام آید، سپس گلاب را به آن بیافزایید و پس از چند جوش، قابلمه را از روی حرارت بردارید و كنار بگذاريد.

2

تخم‌مرغ‌ها را در ظرفی بریزید و با همزن دستی هم بزنید، سپس ماست، يك قاشق سوپ ‌خوري شكر و بقیه زعفران را به آن اضافه و مخلوط کنید.

3

سیب‌زمینی، نان باگت، مقداری نمک و فلفل سیاه را به مخلوط تخم‌­مرغ بیافزایید و هم بزنيد تا كاملاً یکدست شود.

4

در تابه‌ای تفلون (ديواره بلند)، مقداري روغن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. قالب‌های مخصوص کوکو را در تابه حاوي روغن قرار دهید، سپس مایه آماده‌شده را داخل آن‌ها ریخته، درِ تابه را بگذارید و حرارت را ملایم کنید تا سرخ شوند. یک طرف که سرخ شد، قالب را از کوکو جدا کنید، کوکو را برگردانيد تا طرف دیگر آن نيز سرخ شود (توجه كنيد كه حرارت بايد بسيار كم باشد، زيرا شكر اضافه‌شده به كوكو ممكن است،‌ باعث سوختن آن شود).

5

زمانی‌که هر دو طرف کوکوها سرخ شدند، شربت قوام‌آمده را با يك قاشق، آرام‌آرام روي كوكوها بريزيد تا به‌خوردِ كوكوها برود، سپس روي كوكوها كمي خلال پرتقال بريزيد تا مزه خلال پرتقال با مزه كوكو مخلوط شود. پس از آن، کوکوها را در ظرف مورد نظر قرار دهيد، روی آن‌ها، کنجد بپاشید و سرو كنيد.

امتیاز و دیدگاه کاربران

امتیاز دهید
پروفایل_257

خوب بود اما خیلی شیرین شد، فکر کنم مقدار شکر از دستم در رفته بود

دوره‌های مرتبط