دلمه کدو حلوایی

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 5 نفر
آماده سازی 70 دقیقه
پخت 40 دقیقه

موارد لازم

پیاز نگینی خرد شده 3 عدد
روغن مایع به مقدار لازم
گوشت چرخ کرده 150 گرم
ادویه کاری 2 قاشق چای‌خوری
زردچوبه 1 قاشق چای‌خوری
دارچين 1 قاشق چای‌خوری
ادويه پلويي 1 قاشق چای‌خوری
پودر گل محمدی 1 قاشق چای‌خوری
سبزی دلمه 100 گرم
زعفران 2 قاشق چای‌خوری
کدوحلوايی 1 عدد
شکر 40 گرم
کره ذوب شده 50 گرم
نمک به مقدار لازم
روغن مایع به مقدار لازم

ادويه کاري شامل زردچوبه (2 قاشق سوپخوري)، دارچين (1 قاشق سوپخوري)، هل (1 قاشق سوپخوري)، زيره (1 قاشق سوپخوري) و تخم گشنيز (2 قاشق سوپخوري) است که به صورت آسياب شده با (1 قاشق سوپخوري) پودر سير مخلوط شده اند.

ادويه پلويي شامل زيره سبز و سياه (از هر کدام 20 گرم)، دارچين، تخم گشنيز و جوزهندي (از هر کدام 10 گرم) و ميخک (5 گرم) است که به صورت پودرشده با يکديگر مخلوط شده اند.

سبزي دلمه شامل: تره و جعفري (جمعاً 50 گرم)، شبت و گشنيز (جمعاً 30 گرم) و ترخون (20 گرم)

روش تهیه

1

 لپه را از 24 ساعت قبل، در مقداری آب خیس کنید (در طول خیساندن، 2 تا 3 بار آبِ آن را عوض کنید) سپس آبکش کنید. لپه را در قابلمهای حاوی مقداری آب بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا بهمدت  ۳ ساعت بپزد. در اواسط پختِ لپه، مقداری نمک به آن بیافزایید و آن را آبکش کنید.

2

برنج را از 3 ساعت قبل، در مقداری آب و نمک خیس کرده سپس هنگام پخت، آبِ روی آن را خالی کنید و بهمدت ۸ تا ۱۰ دقیقه در قابلمهای حاوی مقداری آب جوش روی حرارت زیاد بریزید سپس آن را آبکش کنید.

3

پیاز را در تابهای حاوی روغنِ داغ، تفت دهید تا نرم و شفاف شود، گوشت چرخکرده را به آن بیافزایید و تفت دهید تا آبِ آن کاملاً کشیده شود. در حین این کار، گوشت را با قاشق چوبی، دائماً از هم باز کنید، سپس ادویه کاری را به آن بیافزایید و تفت دهید. پس از آن، زردچوبه، دارچین، پودر گل محمدی، نمک و فلفل را به گوشت بیافزایید و تابه را از روی حرارت بردارید. سبزی، لپه، برنج، ادویه پلویی و نیمی از زعفران را به تابه بیافزایید، تفت دهید و بهآرامی مخلوط کنید.

4

سرِ کدوحلوایی را جدا کرده، تخمه‌ها و محتویات داخل آن را بیرون آورده و درون آن را با مواد دلمه، پر کنید . پس از پرکردنِ کدو از مواد، سرِ کدو را روی آن قرار دهید، سپس آن را در قابلمه‌ای حاوی مقداری آب، روی حرارت ملایم قرار دهید تا به‌مدت 45 دقیقه بپزد. در اواخر پختِ کدو، شکر، کره و بقیه زعفران را به قابلمه افزوده و بگذارید کدو به‌مدت 15 دقیقه دیگر بپزد. پس از این مدت، دلمه کدوحلوایی را سرو کنید.

امتیاز و دیدگاه کاربران

0 امتیاز دهید