جواهر پلو

افزودن به علاقه‌مندی‌ها
نفرات 4 نفر
آماده سازی 20 دقیقه
پخت 210 دقیقه

موارد لازم

برنج (خیسانده شده) 3 پیمانه
روغن مایع (مخصوص سرخ کردن) به مقدار لازم
پیاز (خلالی خردشده) 1 عدد
زردچوبه (پودرشده) 1 قاشق چای‌خوری
ماهیچه یا گردن گوسفند (برش داده‌شده) 500 گرم
نمک و دانه فلفل سياه (كوبيده‌شده) به مقدار لازم
چوب دارچین 1 تکه
برگ بو 1 عدد
زعفران (ساییده و حل شده در آب) 5 قاشق سوپ‌خوری
کشمش (تفت داده‌شده) 60 گرم
خلال پوست پرتقال یا نارنج (تلخی گرفته) 60 گرم
خلال بادام (تفت داده‌شده) 50 گرم
خلال پسته (تفت داده‌شده) 50 گرم
قیسی (مکعبی خرد و تفت داده‌شده) 70 گرم
کره 50 گرم
دانه انار مقداری برای تزیین

روش تهیه

1

آب ِروي برنج خيس‌شده را خالي کنيد و آن را داخل ‏قابلمه‏اي حاوي آبِ جوش بريزيد و 10 تا 14 دقيقه، روي حرارت زياد قرار دهيد تا آماده شود سپس آبکش کنيد.

2

در قابلمه‌اي با روغن داغ، روي حرارت ملايم، پياز را تفت دهيد تا طلايي‌رنگ شود سپس زردچوبه را به قابلمه اضافه کنيد و تفت دهيد. تکه‌هاي ماهيچه را با مقداري فلفل سياه مزه‌دار و به قابلمه حاوي پياز اضافه کرده و تفت دهيد.

3

مقداري آب را به‌همراه چوب دارچين و برگ بو به قابلمه اضافه کنيد، صبر کنيد ماهيچه 3 ساعت بپزد و آبِ آن تا اندازه زيادي تبخير شود. در اواخر پخت گوشت، نيمي از زعفران و مقداري نمک به آن اضافه کنيد. پس از اين مدت، ماهيچه را از قابلمه خارج و گوشت آن را ريش‌ريش کنيد.

4

در قابلمه‌اي با روغن داغ، مقداري برنج بريزيد سپس روي آن مقداري گوشت، کشمش، نيمي از خلال پرتقال، خلال بادام، خلال پسته و قيسي پخش کنيد. باقي‌مانده مواد را به‌همين ترتيب لابه‌لاي برنج بريزيد و در آخر، روي آن را با برنج سفيد بپوشانيد. در قابلمه را بگذاريد و روي حرارت زياد قرار دهيد تا بخار برنج بلند شود.

5

کره را با 3 قاشق سوپ ‏خوري روغن مايع، روي حرارت ملايم داغ کنيد. زماني‏که بخار برنج بلند شد، آن را روي برنج بريزيد. باقي‌مانده زعفران را نيز در گوشه‌اي از برنج بريزيد و درِ قابلمه را بگذاريد و حرارت را ملايم کنيد تا برنج 30 دقيقه دم بکشد.

6

پس از اين مدت، قابلمه را از روي حرارت برداريد، جواهر پلو را در قالب تک‌نفره بريزيد و با دست فشار دهيد تا فضاي خالي بين آن‌ها گرفته شود سپس قالب را در ظرف مورد نظر برگردانيد و روي آن را با دانه‌هاي انار و بقيه خلال پرتقال تزيين و سرو کنيد.

امتیاز و دیدگاه کاربران

0 امتیاز دهید

واقعا اسمش برازنده است، من درست کردم، عین جواهر وسط میز شام چشم همه رو به خودش جذب کرده بود. ممنون ازتون خانم مینایی