همه چيز با کلم قمری

همه چيز با کلم قمری

کلم قُمري يا کلم سنگي يا کلم قُنَبيد، از انواع سبزي و از خانواده کلم است، گياهي با ساقه اي متورم که روي زمين رشد ميکند و در رنگ هاي سبز و بنفش وجود دارد که در ايران، بيشتر در استان قم کشت مي شود.

معجزه: کلم قمري از سبزيجاتي است که نسبت مواد مغذي، به کالري آن، بسيار زياد است، بدين معنا که يک ليوان آبِ کلم قمري خام، تنها 36 کيلوکالري انرژي دارد؛ در واقع بهترين راه براي دريافت حداکثر مواد مغذي، با حداقل کالري، مصرف کلم قمري است.

تقويت سيستم ايمني: مقدار ويتامين C موجود در کلم قمري، از يک ليوان آب پرتقال تازه بيشتر است. بدين سبب، با مصرف کلم قمري، مي‌توان از بروز بيماري‌ هايي که ناشي از تضعيف سيستم ايمني است، جلوگيري کرد. علاوه بر اين، مقدار ويتامين C به جذب آهن و عملکرد بهتر ويتامين E، کمک ميکند.

عملکرد بهتر سيستم گوارشي: کلم قمري سرشار از فيبر بوده که به سلامت روده کوچک و بزرگ کمک کرده و حافظ باکتري هاي مفيد روده است؛ درنتيجه ميتواند مشکلات گوارشي، هموروئيد و سرطان کولون را کاهش دهد.

تقويت عملکرد سيستم عصبي و عضلاني: کلم قمري پُر از پتاسيم است. پتاسيم در تقويت عملکرد سيستم عصبي و عضلاني موثر بوده و در ذخيره کربوهيدارت - که منبع سوخت عضلات است - نقش مهمي ايفا ميکند.

استحکام استخوان و پوست: ويتامين C موجود در کلم قمري، به‌ دليل خاصيت آنتي اکسيداني و نيز نقش آن، در توليد کلاژن، براي استحکام استخوان و پوست موثر است؛ بنابراين بهتر است به‌ صورت خام مصرف شود.

کاهش وزن با مصرف کلم قمري: به‌دليل مقادير بالاي ويتامين C و نقش آن در توليد مادهاي چربي سوز به نام کارنيتين، ميتوان از کلم قمري، در برنامه کاهش وزن استفاده کرد. کارنيتين، ماده اي است که از ذخيره شدن چربي، بهصورت بافت، جلوگيري کرده و از چربي، بيشتر به‌عنوان تامينکننده انرژي استفاده ميکند.

انتخاب: کلم قمري مرغوب، رنگي سبز و پوستي صاف دارد، سفت و تُرد بوده و تقريبا به اندازه يک توپ گلف است. کلم قمري رگ و ريشه دار، از کلم آب‌دار، اندکي سبکتر است.

آمادهسازي: سر و تهِ کلم قمري را برش دهيد، بشوييد و در صورت نياز، پوستِ آن را بگيريد و خرد کنيد.

نگهداري: کلم قمري درسته و نپخته را در کيسه پلاستيکي قرار داده و به مدت 2 هفته، در يخچال نگهداري کنيد. کلم قمري پخته شده را در ظرف دردار، بهمدت 2 تا 3 روز، در يخچال نگهداري کنيد. کلم قمري را پس از آماده سازي و بلانچ کردن، با درج تاريخ و اطلاعات، در در ظرف مخصوص فريزر قرار دهيد.

در شمارههاي پيشين ماهنامه، به آموزش چند دستور غذايي با کلم قمري پرداختهايم، اما معروفترين خوراک‌ هایی که ميتوان با کلم قمري تهيه کرد، در این شماره از ماهنامه آموزش داده شده است تا بتوانيد خوراک‌ های متنوعي را با اين صيفي پُرخاصيت، تهيه و نوشجان کنيد.

 

نظرات

مطالب مرتبط

چدنی لعاب‌دار یا چدنی معمولی؟!

از ظروف چدنی لعاب‌دار چه می‌دانید؟

از انتخاب و نگهداری تا خواص و کاربرد

نخودفرنگي از جمله سبزيجاتي است که بهصورت فصلي کشت ميشود و طرفداران بسياري نيز دارد. شمال ايران محل مناسبي براي کشت نخودفرنگي است...

آشـــپزي با شـلغم؛ آمپول گياهـــي

شلغم، ريشه گياهي است به رنگ سبز و سفيد؛ برگهايي ناصاف، بريدگيهاي زياد و طعمي تلخ و شيرين دارد. ريشه آن، غدهاي و به شکلهاي گرد يا دراز و بهرنگ سفيد...

آشپزی بدون ادویه بی‌ معنی است

به جهت اهمیت استفاده از ادویه‌ها در آشپزی و تنوع آن‌ها، بر آن شدیم تا در هر شماره صفحاتی را به موضوع ادویه اختصاص ...

پربازدید‌ترین‌ها